Anasayfa

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının başlaması münasebetiyle ilçemizdeki eğitim kurumlarımızı ziyaret ederek; başarılar diledik. Öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize yeni eğitim-öğretim dönemi hayırlı olsun. En kısa sürede, sağlıklı günlere tekrar kavuşmayı, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretime devam etmelerini diliyoruz.
07.09.2021
2021-2022 eğitim ve öğretim yılı öncesi okullarda temizlik seferberliği başlattık. Bütün okullarımızın bahçeleri basınçlı su ile yıkandı. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldan beri çoğunlukla kapalı olan okulların açılacak olması nedeniyle okul bahçelerinde oluşan toz, toprak tazyikli su ile yıkanarak temizlendi.
07.09.2021
Sentetik Futbol Sahası çalışmaları kapsamında soyunma odalarının temeli atıldı. 480 kişilik tribün yapılacak stadımızın çevresine çevre duvarı yapılamasına başlanacaktır.
06.09.2021
İçmesuyu yenileme çalışmaları kapsamında; su depolarının pencere, cam, fayans, karo, sıva çalışmaları, boyama gibi işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Abone bağlantıları yakın zamanda gerçekleşecektir.
06.09.2021
İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yılı kutlamaları, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na İlçe Kaymakamımız Sayın Abdulkadir IŞIK ve Belediye Başkanımız Sayın Hasan Hüseyin KOZAN tarafından çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma; İlçe Jandarma Komutanımız Bayram ÇAKMAK tarafından yapıldı. Törene Kaymakamımız Sayın Abdulkadir IŞIK, Belediye Başkanımız Sayın Hasan Hüseyin KOZAN, İlçe Jandarma Komutanı Bayram ÇAKMAK, daire ve kurum amirleriyle vatandaşlar katıldı.
30.08.2021
Sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalarımız kapsamında; Covid-19 önlem kurallarına uyulması şartıyla yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın taziyelerini rahat bir ortamda kabul etmesi için taziye çadırı hizmetini halkımıza sunduk. Ortalama 50 kişilik olan taziye çadırımız ile Vatandaşlarımızın sadece iyi günlerinde değil, kötü günlerinde de yanlarında oluyoruz.
26.08.2021
Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin KOZAN, Korgun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat FİLİZ, OSB Müdürü Harun ŞAHİN ve Kuzka İl Kordinatörü Mahmut Oral TAŞCI ile birlikte 1993-1995 yılları arasında ilçemizde kaymakam olarak görev yapmış olan ve şuan Kocaeli Valimiz Sayın Seddar YAVUZ' u makamında ziyaret ettik. Korgun Organize Sanayi Bölgemizin geliştirilmesi, yeni yatırımlar yapılması, ilçemiz ve OSB’nin tanıtımı, yatırım ortamı hakkında bilgilendirme ve ilimizdeki sanayicilerin tedarik zincirini geliştirmesi için ilçemizin ihtiyaç ve taleplerini valimize ilettik. İlgi alaka ve samimi misafirperverliklerinden dolayı sayın valimize şükranlarımı arz ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.
18.08.2021
Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin KOZAN, Korgun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat FİLİZ, OSB Müdürü Harun ŞAHİN ve Kuzka İl Kordinatörü Mahmut Oral TAŞCI ile birlikte 1.Gün Çankırı Vakfı Başkanlığı, Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanlığı, İkitelli OSB Müdürlüğü ve Bölgemiz işletmesi Gürmak Demiryolu firma sahibini, 2. Gün Çorap Sanayicileri Derneğini ziyaret ederek; Korgun Organize Sanayi Bölgemizin geliştirilmesi, yeni yatırımlar yapılması, ilçemiz ve OSB’nin tanıtımı, yatırım ortamı hakkında bilgilendirme ve ilimizdeki sanayicilerin tedarik zincirini geliştirmesi için fikir alışverişinde bulunmuşlardır.
18.08.2021
Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekilimiz Sayın Muhammed Emin AKBAŞOĞLU, Çankırı Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Abdulkadir ÇELİK, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa ÇIBIK ve beraberindeki heyet belediyemizi ziyaret etmişlerdir. Anlamlı bir görüşme olup; ilçemize yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verilmiştir. Anlamlı ve nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.
18.08.2021
Kastamonu Bozkurt ilçesinde meydana gelen afet sonrasında bölgeye destek olmak amacıyla Korgun Belediyesi olarak iş makinemiz ile yola çıktık. Afetten etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
12.08.2021
 9  ...

 

 

 

 

 İLÇEMİZDEN GÖRÜNTÜLER 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAŞKANIMIZ
İMAR PLANI


KAMU HİZMET STANDARTLARI

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI AYDINLATMA METNİ
SOKAK HAYVANLARI İHBARI