Anasayfa

Esliğin ve Alpsarı göletlerinin vanalarının tamirat ve bakımları yapıldı.
05.01.2022
Doğu Mahallesinde bulunan Yunus DENİZ çocuk oyun parkına ihata duvarı yapıldı.
05.01.2022
Divrit mevkiinde ve Buğay yolu üzerinde bulunan Divrit Çeşmesinin drenajı yapıldı. 80 metrelik su borusu döşenerek çeşmenin yeniden akması sağlandı.
05.01.2022
Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin KOZAN Korgun Çok Programlı Anadolu Lisesi 12.Sınıf öğrencilerimize yönelik kariyer günleri program davetine katılarak; öğrencilerin sorduğu sorular üzerine mesleğin güzelliklerini, inceliklerini, iş hayatındaki deneyimleri paylaşarak fikir sahibi olmalarını sağladı. Gençlerimizin de enerjisi ve karşılıklı sohbetiyle olumlu ve verimli çok güzel bir gün geçirirken, kıymetli öğretmenlerimiz ve pırıl pırıl genç kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.
31.12.2021
Kıymetli vekilimiz Sayın Salim ÇİVİTÇİOĞLU'na belediyemize yapmış olduğu anlamlı ziyaretlerinde ilçemizdeki yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler sunuldu. Yapılacak proje ve yatırımlara destek istedik. "Ne gerekiyorsa destek devam edecek" ifadesi ile söz verdi. Sayın Milletvekilimiz Salim ÇİVİTÇİOĞLU, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sayın Abdulkadir ÇELİK, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa ÇIBIK ve Ilçe Başkanı Hüseyin DEMİRELLİ beraberindeki heyet Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Harun ŞAHİN ile birlikte Organize Sanayi Bölgemizdeki, fabrikalarını ziyaret ederek sanayicilerimizle istihdam, üretim konularında bilgiler alınarak, istek ve talepleri dinlendi.
30.12.2021
Geleceğimiz nesillere, gelişmiş şehirlerimizdeki imkanları sunmak, sorunları çözülmüş temiz ve yaşanabilir Korgun emanet etmek için, nüfus ile ilgili görüşmek üzere İstanbul, Gebze, Derince, Kocaeli Merkezde bulunan hemşerilerimizle buluştuk. Yardımlarından, güleryüzlerinden, sıcak sohbetlerinden dolayı hemşerilerimize çok teşekkür ederiz. Ayrıca Korgun Organize Sanayi Bölgemizin tanıtımı, yatırım ortamı hakkında bilgilendirme ve yeni yatırımcılar kazandırmak için Pirelli, Penti Çorap, Bony çorap ve Eso Grup fabrika yönetimleriyle görüşmeler yapıldı.
15.12.2021
Mevsimlerin kurak geçmesini fırsata dönüştürülerek göllerin kuruması ile yaylamızdaki hayvan sulama göletlerinden Emirgölü, Yenigöl, Sülük Gölü ve aşağı yayla bölgesindeki Aşuluk Gölü halkımız ve belediyemiz dayanışma ve işbirliğiyle özverili şekilde çalışarak temizliği bitmiştir. Ayrıca Yenigöle su gelmesi için 600 metre uzunluğunda kanal kazıldı ve boru döşemesi yapıldı. Yayla ve çevresinde ki hayvan sulama göletlerinin tamamı göreve geldiğimiz günden itibaren temizlendi. Hizmetlerimiz mevsim şartlarına göre aralıksız devam ediyor. Hayırlı olsun.
14.12.2021
“Bütün insanlar hür, haysiyet ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler ve birbirlerine karşı kardeşlik zihniyeti ile hareket etmelidirler.” 10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen, ülkemizde de 1949 yılından bu yana geçerliliğini sürdüren İnsan Hakları Beyannamesinin ilk maddesinde böyle yazar. Aslında tek başına bu madde bile insanın hem bireysel hem de toplum yaşamındaki varlığını tanımlamaya ve belirlemeye yeterlidir. Irk, renk, dil ve din başta olmak üzere herhangi bir sıfata bakılmaksızın tüm insanlar eşit hak ve özgürlüklerle doğar; bu haklar elinden alınamaz veya gasp edilemez.
09.12.2021
Belediye Başkanımız Sayın Hasan Hüseyin KOZAN, Kocaeli Derince Belediye Başkanı Sayın Zeki AYGÜN'ü makamında ziyaret etti. İlçemizde yaptığımız ve yapmayı planladığımız yatırımlar ve güncel konular üzerine sohbet edildi. Sayın Başkanımıza Misafirperverlikleri, ilgi alaka ve hoş sohbetleri için teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dileriz.
08.12.2021
24 Kasım Öğretmenler Günü; İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KANTAŞ tarafından Kaymakamlıkta bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma töreninin ardından, Belediye Düğün Salonundaki programa; Kaymakamımız Sayın Abdulkadir IŞIK, Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin KOZAN İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KANTAŞ, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı. Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Öğretmenler günü dolasıyla Belediye Başkanlığımız tarafından Çankırı Koç Otelde organize edilen yemek programına Kaymakamımız Sayın Abdulkadir IŞIK, Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin KOZAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KANTAŞ ve kıymetli öğretmenlerimiz eşleriyle beraber katılım sağladılar. Davetimize icabet ettikleri için teşekkür eder, eğitim öğretim çalışmalarında başarılar dileriz.
29.11.2021
... 11 ...

 

 

 

 

 İLÇEMİZDEN GÖRÜNTÜLER 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAŞKANIMIZ
İMAR PLANI


KAMU HİZMET STANDARTLARI

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI AYDINLATMA METNİ
SOKAK HAYVANLARI İHBARI