Anasayfa

“Bütün insanlar hür, haysiyet ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler ve birbirlerine karşı kardeşlik zihniyeti ile hareket etmelidirler.” 10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen, ülkemizde de 1949 yılından bu yana geçerliliğini sürdüren İnsan Hakları Beyannamesinin ilk maddesinde böyle yazar. Aslında tek başına bu madde bile insanın hem bireysel hem de toplum yaşamındaki varlığını tanımlamaya ve belirlemeye yeterlidir. Irk, renk, dil ve din başta olmak üzere herhangi bir sıfata bakılmaksızın tüm insanlar eşit hak ve özgürlüklerle doğar; bu haklar elinden alınamaz veya gasp edilemez.
07.11.2022
Girişimlerimiz sonucunda ilçemizdeki okullarda eğitim gören öğrencilerimiz için tuzla belediyesi tiyatro ekibini ilçemize davet ettik. Belediyemiz düğün salonunda gerçekleştirilen programa İlçe Kaymakamımız Sayın Durdu Yavuz ÖĞÜT, Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin KOZAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KANTAŞ ve öğrencilerimiz katıldı. Eğlenceli anların yaşandığı bu güzel tiyatro gösterisi için tuzla belediyesi tiyatro ekibine teşekkür ediyoruz.
04.11.2022
Korgun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermekte olan GÜRMAK Demiryolu A.Ş. fabrikasının sahibi Mehmet GÜRSOY tarafından alınan hediyeleri Kaymakamımız Sayın Durdu Yavuz ÖĞÜT ile Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin KOZAN 4-6 yaş kuran kursu ve anaokulunda okuyan evlatlarımıza dağıttı.
03.11.2022
Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik kapsamında, 2022 yılında yapılan yerel yönetim personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı Anadolu Üniversitesi tarafından 21.08.2022 tarihinde yapılmıştır. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına katılıp yazılı ve sözlü sınavda başarılı olan personelimiz Hüseyin UYSAN'ın ataması kurumumuzca yapılmıştır. Personelimize yeni görevinde başarılar dileriz.
28.10.2022
Belediyemiz mülkiyetindeki Doğu Mahallesinde bulunan 4.750,11 m2 yüzölçümlü 469 ada 49 parsel, Uludağ Mahallesinde bulunan 5.155,83 m2 yüzölçümlü 369 ada 114 parsel ve 3.951,85 m2 yüzölçümlü 367 ada 42 parsel nolu taşınmazların, 01.08.2022 tarihinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığına konut yapımı için devir işlemleri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Eski Sağlık Ocağı yeri Uludağ Mahallesinde bulunan 2.084,02 m2 yüzölçümlü 367 ada 26 parselin devride yapılmıştır.
08.08.2022
Sentetik futbol sahası, 2’li soyunma odası yapımı tamamlanarak tesisimiz halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yürüyüş yapmak isteyenler için yürüyüş alanı, Futbol vb. aktiviteler için spor sahası ve rahatlamak-dinlenmek isteyenler için soyunma odaları ile tüm halkımızın hizmetindedir. İlçemize hayırlı olsun. Sağlıklı günlerde kullanmak dileğiyle...
28.07.2022
İlkini gerçekleştirdiğimiz 1. Korgun Kültür Sanat ve Hayvancılık festivalimiz halkımızın olağanüstü yoğun katılımlarıyla tamamlanmıştır. Hemşerilerimizin buluşması, özlem gidermesi, kaynaşması amacıyla yapılan festivalimiz tam manasıyla amacına katbekat ulaşmıştır.
28.07.2022
Festivalimizin ilk gününde Mitik Camisi Muhammed Fahri Türbesi önünde kurbanımızı kestik. Kurban kesimine Korgun Dernekler Birliği Başkanı İsmail KILIÇARSLAN, Büyük Mahalle Muhtarı Osman KARATEKİN, Uludağ Mahalle Muhtarı Murat YILDIZ, din görevlilerimiz ve halkımız katıldı. Büyük Camide Cuma namazı öncesi Mevlid-i Şerif okundu. Festivalimizin hayırlara vesile olmasını dileriz. Kesilen kurban ve okunan Mevlid-i Şerifleri Allah kabul etsin İnşallah. Yarınki programlarımıza tüm hemşerilerimizi bekleriz.
28.07.2022
Belediyemizin mali imkânları, gelir ve giderleri ile bütçe imkânları değerlendirilerek çalışanlar arasındaki ücret dengesini sağlamak amacıyla işçilerimizi mağdur etmeyecek şekilde ücret ve sosyal haklarda BELEDİYE-İŞ SENDİKASI ile kadrolu işçilerimizi kapsayan 3 yıllık sözleşme yapılmıştır. Çalışanlarımıza hayırlı olsun.
28.07.2022
Belediyemize ait "Korgun Belediyesi Halı Sahası" ismi "KORGUN BELEDİYESİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER HALI SAHASI" olarak değiştirildi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününe ilk olarak Kaymakamımız Sayın Abdulkadir IŞIK, Belediye Başkanı Hasan Hüseyin KOZAN, İlçe Jandarma Komutanı Bayram ÇAKMAK, İlçe Emniyet Amiri İlhan KAYAN, İlçe Müftümüz Mahmut AY ve daire amirlerinin katılımlarıyla Şehit Komiser Veysel ÇİRİŞLİOĞLU'nun mezarlık ziyareti ile başlanarak Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu.
28.07.2022
 3  ...

 

 

 

 

 İLÇEMİZDEN GÖRÜNTÜLER 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAŞKANIMIZ
İMAR PLANI


KAMU HİZMET STANDARTLARI

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI AYDINLATMA METNİ
SOKAK HAYVANLARI İHBARI