Anasayfa

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi Ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmayarak; gıda kolisi dağıtımı yapıldı. Kuru gıda paketlerinin yer aldığı yardım kolileri, belediyemiz çalışanları tarafından kapı kapı dolaşılarak yardıma muhtaç ailelerin adreslerine teslim edildi.
05.05.2021
Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında hükümetimizce yeni alınan kararlar doğrultusunda 30.04.2021 tarihinden itibaren Korgun-Çankırı ve Çankırı-Korgun arası otobüs seferleri yeniden düzenlenmiştir.
29.04.2021
Şehit Komiser Veysel ÇİRİŞLİOĞLU İlköğretim okulumuza, öğrencilerimizin ihtiyacı olarak görülen 5 adet 60 gözlü şahsi malzeme dolabı yaptırılarak teslimi yapılmıştır. Dolapların yapılmasında desteğini esirgemeyen Değerli Belediye Başkanımız İsmail Hakkı ESEN beye öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimiz güle güle kullansınlar. Hayırlı olsun.
21.04.2021
Göreve geldiğimizde başlatılan toplu iftar yemeği etkinliği, Covid-19 salgını nedeniyle geçen sene olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahiplerinin evlerine iftar yemeği dağıtılmasına başlandı. Toplam 61 kişiye covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek tek tek evlerine iftar yemekleri dağıtılıyor.
21.04.2021
Buğay çayından Değirmen önündeki kanala sulama suyu getirme çalışmalarımız tamamlandı. Kapalı boru sistemi ile yaklaşık 1 km uzunluğunda 300’lük ve 400’lük koruge borular döşeme işçiliği tamamlandı. Kanala suyu vererek su akmaya başladı. Ovamızdaki Sulama suyuna büyük katkı sağlayacaktır. Ovamızda tarımla uğraşan halkımıza hayırlı olsun.
14.04.2021
Hayvan sulama göleti olarak kullanılan Kavaklıgöle istenilen kadar su dolmadığı için her yıl olduğu gibi derede gelen su bitmeden talebe istinaden motorla su verilmeye başlanmıştır. Hayvancılıkla uğraşanlara destek imkanlar dahilinde devam edecektir.
14.04.2021
İl Genel Meclis Başkanlığı görevine yeniden seçilen Sayın Mustafa ÇIBIK’a Belediye Başkanımız Sayın Hasan Hüseyin KOZAN ve Milliyetçi Hareket Partisi Korgun İlçe Başkanı Serhat GÖNÜLTAŞ ile beraber tebrik ziyaretinde bulunuldu. Görevlerinde başarılar diliyoruz.
13.04.2021
İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 30.03.2021 tarih ve 8 nolu kararı gereği Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağı nedeniyle Korgun-Çankırı arası servis yapan özel otobüsler çalışmayacaktır. Halkımıza Duyurulur. 02.04.2021
02.04.2021
Covid-19 salgını dolayısıyla, İçişleri Bakanlığımız tarafından 81 il valiliğine gönderilen "DİNAMİK DENETİM SÜRECİ" genelgesi kapsamında, ilçe Kaymakamımız Sayın İbrahim İŞLEYEN, İlçe Jandarma Komutanı Bayram ÇAKMAK, İlçe Emniyet Amiri Orhan YILMAZ, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aslı Burcu ÇEPER ve diğer görevliler ile birlikte ilçe ve pazar esnafımızı denetledik. Pazar yeri, resmi kurumlar, otobüsler vb. yerleri dezenfekte ettik. Vatandaşlarımızı maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda bilgilendirdik.
02.04.2021
Covid-19 tedbirleri kapsamında basın toplantısı ve taleplerin sorulduğu 2. Halk Günü programımızı Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirdik. Katılımlarından dolayı Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımıza, il Genel Meclis üyelerimize Belediye Meclis üyelerimize, Siyasi Parti Temsilcilerine, katılın sağlayan köy Muhtarlarımıza değerli basın mensuplarına, kamu çalışanlarına, vatandaşlarımıza günümüzde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz. Sesimize ses gücümüze güç oldular.
02.04.2021
 1  ...

 

 

 

 

 İLÇEMİZDEN GÖRÜNTÜLER 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAŞKANIMIZ
İMAR PLANI


SOKAK HAYVANLARI İHBARI