Anasayfa

Gelen talepler üzerine 16.06.2020 tarihinden itibaren; Korgun/ÇANKIRI ve Çankırı/Korgun arası otobüs seferleri yeniden düzenlenmiştir.
15.06.2020
Büyük Mahalle Divrit - Oymaağaç - Söğütlü Kümeevlerini birbirinie bağlayan kadastro yolu ölçümleri yapılarak güzergah belirlendi. Yol yapım çalışmalarına başlandı.
09.06.2020
Sayın Milletvekilimiz Salim ÇİVİTÇİOĞLU, Ak Parti İl Başkanı Abdülkadir ÇELİK, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK pazar yerini, ilçe merkezimizdeki esnafları ziyaret ederek istek ve talepleri aldılar. Organize Sanayi Bölgesinde inceleme ve sanayiciler görüştüler. Ayrıca Belediyemizi ziyaret etmiştir. Sayın Milletvekilimize ve beraberindekilere anlamlı ziyaretine ve desteğine içtenlikle teşekkür ediyorUZ.
09.06.2020
İlçemizdeki camilerin temizliği, dezenfekte edilmesi ve gülsuyu dökülme işlemleri yapıldı. Camilerimize namaz kılmaya gelen cemaatimize dezenfektan, maske ve eldiven dağıtımı yapıldı.
29.05.2020
29 Mayıs 2020 tarihi itibariyle camilerde cemaatle birlikte Cuma namazı, öğle ve ikindi namazlarının kılınmasına başlanması münasebetiyle Belediyemiz ve İlçe Müftülüğümüz işbirliğiyle şükür kurbanı kesildi. Başkanımızın katılımıyla kurban kesimi yapıldı. Ardından İlçe Müftümüz Mahmut AY dua yaptı. Ülkemizin bu Koronavirüs belasından, böylesine sinsice ilerleyen bir hastalıktan bir an evvel kurtulmasını temenni ediyoruz. Allah kabul etsin.
29.05.2020
İlçe Kaymakamımız Sayın Göksel YÜKSEL, Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin KOZAN Korgun Sevgi Evlerinde ki çocuklarımıza çeşitli hediyeler vererek Ramazan Bayramlarını kutladı.
27.05.2020
Geçen yıl başlatılan toplu iftar yemeği etkinliği, Corona virüsü salgını nedeniyle bu sene yapılamadığından dolayı ihtiyaç sahiplerinin evlerine iftar yemeği dağıtılmasına başlandı. Ramazan ayı boyunca iftar yemeği dağıtımı yapıldı. İftar yemeğinin dağıtımı esnasında hijyen kurallarına titizlikle uyularak maske, tulum ve eldiven ile dağıtıldı.
27.05.2020
Korgun Kapalı Pazar yerinde her Cuma olduğu gibi pazar yeri yıkanarak,dezenfekte yapılarak ilaçlamada yapıldı ;satıcılara ve vatandaşlarımızın kullanımına hazır hale getirildi. Belediye zabıta ekiplerimizce hijyen ve ateş kontrolü yapılarak, pazar giriş ve çıkışlarına sıvı dezenfektan standları yerleştirdi. Pazara gelen vatandaşlarımıza ve satıcılara ücretsiz maske,eldiven ve dezenfektan dağıtıldı. İlçe içerisinde ortak kullanım alanları titizlikle dezenfekte edilerek; Koronavirüse karşı ilçemizin dört bir yanında hijyen seferberliğimiz devam etmektedir.
22.05.2020
Olağanüstü meclis toplantısı Coronavirüs tedbirleri kapsamında Belediyemiz Düğün Salonunda sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirildi. Tüm meclis üyesi arkadaşlarımıza katılım ve katkılarından dolayı teşekkür eder, alınan kararların Ülkemize,Milletimize, İlçemize ve halkımıza hayırlı olmasını dileriz.
14.05.2020
İlçemizde bu zamana kadar yapılamayan; otobüs beklerken yolcuların rahat etmesi için ilçemizdeki bütün eski duraklar sökülerek; 2 adet Belediye önüne, Kaymakamlık Binası karşısına, 1. ETAP TOKİ Çıkışına, 2. ETAP TOKİ İçerisine ve Ünlü Sokak Başlangıcına olmak üzere toplam 6 durak yenilenmiştir. İlçemiz sakinlerine hayırlı olsun..
11.05.2020
... 14 ...

 

 

 

 

 İLÇEMİZDEN GÖRÜNTÜLER 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAŞKANIMIZ
İMAR PLANI


SOKAK HAYVANLARI İHBARI