BASIN TOPLANTISI VE TALEPLERİN SORULDUĞU 2. HALK GÜNÜ PROGRAMIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.
Covid-19 tedbirleri kapsamında basın toplantısı ve taleplerin sorulduğu 2. Halk Günü programımızı Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirdik.

Katılımlarından dolayı Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımıza,il Genel Meclis üyelerimize Belediye Meclis üyelerimize, Siyasi Parti Temsilcilerine, katılın sağlayan köy Muhtarlarımıza değerli basın mensuplarına, kamu çalışanlarına, vatandaşlarımıza günümüzde yanlız bırakmadıkları için teşekkür ederiz. Sesimize ses gücümüze güç oldular.Korgun’da Yapılan Çalışmalar

Koronavirüs İle İlgili Alınan Tedbirler

1-
İlçemizin ana ve ara caddeleri OSB Bölgesi, resmi kurumlar, işyerleri, otobüs işletmeleri, taksiler ve Pazar yeri her Cuma günü ilaçlanmaktadır.

2-
Cuma pazarında HES Kodu uygulaması yapılmaktadır. Halkımıza ücretsiz maske dağıtımı ve el dezenfektan standı kurulmaktadır.

3-
Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlığı bizim için çok önemli. Yüz yüze eğitimin tekrar başlaması nedeniyle ilçemizde ki bütün okulları özenle dezenfekte ediyoruz. Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

4-
Okullarımıza el dezenfektan standı dağıttık.

5-
Çocuklarımızın sağlığı için oyun parklarını sıklıkla dezenfekte ediyoruz.

6-
Esnaflarımıza ücretsiz maske ve dezenfektan dağıtımı yapılıyor.

7-
Camilerimizi haftada 2 gün dezenfekte ediyoruz.

8-
Halkımıza ücretsiz maske ve dezenfektan dağıtımı devam ediyor.

Ücret Tarifeleri

9-a) Göreve geldiğimizde içme suyu fiyatı %40 düşürülmüş ve 4,60 TL' den 2,90 fiyatına çekilmiştir. İki yıl bu tarife üzerinden su verilmiştir.  2021 de ise 3,50 TL olmuştur.

b) İlçemizin sosyal, ekonomik ve nüfusuna göre belediyemize ait işyerlerinin kiralarının yüksek olduğunu biliyoruz. Yakınmalar var. Ancak; kiraları düşürmek yasal olarak mümkün değil.

Alt Ve Üst Yapı Çalışmaları

10-Belediyemiz hizmet binası alt katında bulunan umumi tuvaletlerin fayanslar, pisuar, kapılar ve lavabolar yenilendi.

11-
Umuma açık tuvaletlerin badana, boya vb. bakımları her yıl yapılmaktadır.

12-
Belediye önü Okul Caddesi ve İlçemizin girişi ağaç fenerleri ile geceleri çeşitli renklerle aydınlatılmaktadır.

13-
İlçemizin girişindeki mevcut havuzun tamirat ve bakımı yapılarak, fıskiyeli renkli ışıklandırma çalışmaları tamamlandı. Ayrıca belediye bahçesinde ki mevcut 2 adet fıskiyeli havuzun bakım ve onarımları yapılarak motorlu renkli fıskiye takıldı.

14-
Uygun yerlere 200 gül ve 2500 civarında çiçek dikimi gerçekleştirildi.  Mevsimsel olarak her dönem çiçek dikilmektedir. Belediye girişi, park ve yol kenarlarını süsleme çalışmaları yapıldı. Bu yıl için 400 gül, 2500 mevsimlik çiçek siparişi verildi.

15-
İlçemiz caddeler üzerindeki kuruyan ağaçların yerine 60 adet çınar fidanı dikimi yapıldı.

16-
Yıllardır yapılamayan, yapılamaz denilen Organize Sanayi Ulaşım Yolu Salt Asfalt Yapımı Tamamlandı.

17-
Belediye ve Okul Caddelerine yaya ve araç güvenliğini sağlamak amacıyla parke taşından yapılan kasisler sökülerek, 8 adet Kauçuk Yol Kasisleri monte edildi.

18-
İçmesuyu çalışmaları sebebiyle; cadde ve sokaklardaki bozuk yolların 970 metre bordür, 8.280 metre kare parke tamiratı yapıldı. Çöp konteynerleri için 80 adet cep oluşturuldu. Çalışmalar aralıksız devam edecektir.

19-
Cumhurbaşkanımızın başlattığı millet bahçesi projesi kapsamında Söğütlü Mevkiine Millet Bahçesi ve Mesire Alanı Yapım İşi tamamlanmıştır.  Toplam ihale bedeli 515.000,00 TL’dir. İçerisinde mescid olan alana çeşitli fidan dikimleri yapıldı. Gül, çiçek ve çim ekimini de 2021 yılında yapacağız.

20-
Belediyemize ait kirada bulunan işyerlerine PVC ve Eski Ziraat Bankasının üzerindeki 4 daireye doğalgaz tesisatları yapılmıştır.

21-
Yoğun yağışlarda bozulan yollarımız ve altyapımız için Afet Müdürlüğünden 30.000,00 TL yardım yapıldı ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda kullanıldı.

22-
Yakabağ mevkiinde ki arsayı gelen talep üzerine ihale ile Bayburt inşaata 27.000,00 TL’ye kiraya verildi.

23-
Yoğun uğraşlarımız sonucunda İller Bankasından 250.000,00 TL şartlı nakdi yardım alarak, parke ve bordür taşı aldık.

24-
İller Bankasından 1890 metre PVC boru hibe aldık.

25-
Türkiye petrolleri A.Ş.’den 100 ton hibe bitüm (asfalt malzemesi) alınmıştır. Alınan bitümle;

a) Sanayi Caddesi ile Okul Caddesi arasındaki ulaşımı sağlayan bağlantı caddesi, 

b) Jandarma Komutanlığı ve yerleşim yerleri ile Kurşunlu Caddesi bağlantı caddeleri sıcak asfalt yaptırılmıştır.

26-
Kar yağışının başlamasıyla birlikte vatandaşlarımızın olumsuz hava koşullarından zarar görmemesi için Belediyemiz ekiplerince cadde ve sokaklarda kar kürüme ve tuzlama çalışmalarımız yapılmaktadır.

27-
3. Etap TOKİ için Eski Makine Parkı, Eski Sağlık Ocağı üstünde bulunan belediyemize ait 5 adet arsa ve Korgun’un girişinde bulunan arsa için çalışmalar son aşamaya gelmiştir. TOKİ Başkanlığı ile yaptığımız görüşmelerde 2023 yılından önce dairelerin teslim edileceğinin sözü verilmiştir.

Düğün Ve Nikah Hizmetleri

28-ğün Salonu yenilenerek, modern bir görünüme kavuştu. Masa ve sandalyelerden gelin ve damat masasına kadar bütün dekorlar yenilendi Sese duyarlı ışıklandırma sistemi ile salonun üst katına bay ve bayan tuvaleti yapılmıştır.

29-
Covid-19 salgını nedeniyle; Düğün ve nikahlarda açık havanın tercih edilmesinden dolayı Kapalı Pazar Yerinde düğün ve nikah hizmetlerinde kullanılmak üzere 100 adet katlanır masa, 400 adet sandalye, Nikah Merasimi için 1 adet nikah masası ve 4 adet sandalye alınmıştır.

İçmesuyu Hizmetleri

30.
a) Yıllardır cesaret edilip yapılamayan, 1976 yılından beri zaman zaman revizyona uğrayan, ilçemiz sakinlerinin haklı olarak arızalardan ve su kesintilerinden sürekli şikayet ettiği, çalışmaz durumda olan şebekenin yenilenmesi için yoğun uğraşlarımız sonucu İller Bankası A.Ş. tarafından 2020 yılında ihalesi yapıldı. Toplam bedeli 4.790.000,00 TL’dir. Finansmanı %50'si SUKAP kalan %50'si 180 ay vadeli olarak Belediyemiz tarafından karşılanacak olup; 34,5 km’lik şebeke hattı döşenecektir. 2 adet 300 tonluk su deposunun kaba inşaatları ve %80 içmesuyu şebeke hattı tamamlanmıştır. Yüklenici bu ay içerisinde başlanacaktır.

b) Yeni şebekeye su verilmeye başlanması ile belediyemiz %30 ila %40 tasarruf sağlamış olacaktır. Tasarruf; su kaybı ve enerji ile sık sık oluşan arızalardır.

c) İçmesuyu çalışmaları sebebiyle halkımızdan yakınmalar var. Haklı olabilirler. Şebeke çalışmaz durumdadır. 3 veya 4 ay daha sabır, destek ve anlayışınızı bekliyoruz.

31-
Doğal içme su kaynağı olan ve cazibe ile gelen civeleğin deredeki drenajların yenileme çalışması yapıldı ve mevcut gelen su yaklaşık olarak 2 katına çıkacak şekilde çoğaltılmıştır. Şu anda kuyulardan su basılmadan ihtiyacımız karşılanmaktadır. Civeleğin dereden depoya su taşıyan 1.000 metre açıkta olan borularının üzerinin kapanması yapılmıştır. Yaklaşık 200 kamyon malzeme taşınmıştır.

32-
Çobanoğlu deresinde içmesuyu kaynağı tespit edilmiştir. İçmesuyu olarak kullanılabilmesi için İller Bankası ile müşterek çalışmalarımız devam etmektedir.

33-
Civeleğin dere adıyla bilinen dereden cazibe ile gelen içmesuyu terfi hattı değişimi yapılacaktır. Yaklaşık 1840 metredir. Borusu hibe olarak İller Bankasından alınmıştır. 2021 yılında yapmış olacağız.

Mezarlık Hizmetleri

34-
Cenazelerin definlerinde; daha önce mezar kazma ve taşıma yapılmaktaydı. Yapılan yenilikle; kefen, yıkama, sela ve taziye evine ikram verilmesine başlanmıştır.

35-
Mezarlığımızda; Mezarlıklar Yönetmeliğine göre çalışmalar sonucunda parselasyon işleri tamamlandı.

Kişisel mezar yerleri ve aile mezar yerleri ihdas edildi. Böylece yer israfı önlenip, düzen geldi. Kişisel mezarlar 2 m2 olup, mezar yeri ücreti 500 TL’dir.  Aile mezar yerleri 30 ila 60 m2 arasında değişmektedir. m2’si 125,00 TL’dir. Mezarlara ada/parsel numaraları verilmiştir. Belediyemizce tapuları da verilmektedir.

36-
Mezarlık girişindeki atıl durumda olan binanın bakımı, onarımı ve çevre düzenlemesi çalışmaları yapılmıştır. Mezarlık girişindeki binaya mescit, okuma yeri, tuvalet, giriş merdivenleri, etrafına andezit taşı döşeme, abdestlik ve pencereler PVC yapımı, içerisindeki odaların bakımı onarımı yapım çalışmaları tamamlanmıştır.

37-
Mezarlıktaki Sundurma Alanının bir kısmı uzatılıp,  çevresine andezit taşından ihata duvarı yapılmış ve otopark yeri düzenlenmiştir.

38-
Vatandaşlarımızın cenaze definlerinde soğuk ve yağışlı havalardan korunmasını sağlamak maksadıyla mezarlıktaki okuma yerinin etrafı 180 m2 açılır kapanır şeffaf branda ile kapatıldı. İçerisine fanlı soba kurulmuştur.

39-
Belediyemiz tarafından düzenlenen halkımızın da katıldığı mezarlığa fidan dikim etkinliğinde 500 adet sedir fidanı dikimi yapıldı.

40-
Cumhurbaşkanımızın başlattığı Geleceğe Nefes seferberliği kapsamında Kaymakamlık ve Belediyemiz işbirliği ile Aşağı ve Yeni Mezarlığa 2500 fidan dikimi yapılmıştır.

Ova, Tarım Ve Hayvancılık

41-Çiftçi Malları Koruması yeniden faaliyete geçirilmiştir.

42-
Ova yollarına hafriyat çekilerek greyder yardımıyla yollar düzeltildi. Ayrıca ovadaki ana ve ara arklar temizlendi. Sulama işlerini takip etmek için subaşı görevlendirildi. Mevsiminde her yıl periyodik olarak yapılmaktadır.

43-
Buğay çayı ile Değirmen önündeki kanala sulama suyu getirme çalışmalarımıza başladık. Kapalı boru sistemi yapıyoruz. Yaklaşık 400 metre boru döşedik. Uzunluğu 1 km’dir. 400’lük ve 300’lük korge boru döşüyoruz. Sulama suyuna büyük katkı sağlayacaktır.

44-
Ovadaki 8 adet içme ve kullanma çeşmelerinin suları kesilmek üzere idi. Suyun geldiği sınır deresinden yaklaşık 1 aylık çalışma sonucunda çeşmelerin suları normale dönmüştür.

45-
Ovamızdan geçen, Özçayı adıyla bilinen çayın şevli kısımlarında bulunan söğüt ve kavak ağaçlarının temizlenmesi yaptırılmıştır. İç kısmının da temizlemesi 2021 yılında yaptırılacaktır.

Eğitim- Gençlik Ve Spor Çalışmaları

46-Pandemi döneminde öğrencilerimizin başarısı için de çalışmalarımız devam ediyor. Belediyemiz - Tekuzem işbirliği ile ilçemizde ikamet eden, ilçemizde okuyan 9-10-11 -12. Sınıf ve YKS sınavına hazırlanan öğrencilerimize ücretsiz Online video dersler hediye ediyoruz. Yaklaşık 58 öğrenci yararlanıyor.

47-
Yeşil Korgun Belediye Spor kulübü etkinliklerini ve çalışmalarını yoğunlaştırıp futbolda faaliyet göstermekte olup; talep olması durumunda diğer spor branşlarında da müsabakalara katılınacaktır.

48-
Yıllardır yapılamayan kullanılmaz durumdaki spor sahamız; Spor Toto Teşkilat Başkanlığından gelen 2.350.000,00 TL ödenek ile sentetik futbol sahası, 2’li soyunma odası ve 480 seyircili portatif tribün yapım ihalesi yapılarak yüklenici çalışmaya başlamıştır. Halı sahanın onarımı da yapılmıştır.

49-
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihaleye verilen Kapalı Spor Salonu ödenek çıkartılmasına gerekli görüşmeler sağlanmıştır. Salon bitmiş hizmete hazırdır.

Sosyal Ve Kültürel Faaliyetler

50-2019 Yılı Kasım ayı Olağan Meclis toplantımızda tarihi bir karar olarak gördüğümüz, Barış Pınar Harekatına destek bildirisi kararı yayınlanmıştır.

51-
Göreve geldiğimizde başlatılan toplu iftar yemeği etkinliği, Covid-19 salgını nedeniyle geçen sene yapılamadığından dolayı ihtiyaç sahiplerinin evlerine iftar yemeği dağıtıldı. Geçen yıl Ramazan ayı boyunca günlük 44 kişiye iftar yemeği verildi. Bu yılda aynı uygulamaya devam edilecektir.

52-
Askere giden gençlerimize asker eğlencesi programları düzenlenmektedir. Covid-19 nedeniyle ara verildi. Devam edilecektir.

53-
Yeni uygulamamız ile ikamet eden yaşlı, bakıma muhtaç ve hasta ailelerinin evleri temizlenmeye başlandı. 2019 yılında 84 konutta temizlik yapıldı. Covid-19 sebebiyle ara verildi. Devam edilecektir.

54-
Korgun’umuzun medarı iftiharı İbrahim Öner'i 15 günde bir Çankırı'ya hamama götürüyorduk. Pandemi nedeniyle ara verilmiştir. Devam edilecektir.

55-
Muhtarlarımız ve halkımızın desteği ve işbirliği ile 2019 yılında Yağmur Duası Kapalı Pazar yerinde düzenlendi. Covid-19 nedeniyle ara verildi. Devam edecektir.

56-
SMS sistemi kurularak vefat vb. haberleri hemşerilerimize duyurmaya başladık.

57-
Yardıma muhtaç; geliri düşük aileleri tedavi için Ankara ve Çankırı’ya götürüyoruz.

Çocuk Parkları Ve Bahçeleri Hizmetleri

58-
İlçemizdeki 9 oyun parkının isim tabelaları yenilenerek montajı yapılmıştır.

59-
Çocuklarımızın yoğun olarak oynadığı park alanımız olan, Kurşunlu Caddesi üzerindeki Şehit J. Üst Teğmen Tevfik Pehlivan çocuk parkına ve Pazar yerine kamera sistemi kurulmuştur.

Umumi Çeşme Ve Tuvaletler

60-İlçemizde hayvancılıkla uğraşan ailelere destek için;

a.
3 adet hayvan sulama çeşmesi yapılmıştır.

b.
Belediye bahçesine 1 adet, ilçemiz girişine 2 adet ve mezarlığa 2 adet olmak üzere toplam 5 adet andezit taşından çeşme yapılmıştır.

c.
Gaffar ve mitik çeşmelerinin sık sık suları kesilmektedir. Su hattı Organize Sanayi Bölgesinde ki fabrikaların içinde kaldı. 2020 yılında 500 metre, bu yılda yaklaşık 500 veya 600 metre hattı değiştirme çalışmalarımız başlamıştır. Atalarımızdan emanet çeşmelere sahip çıkmak görevimizdir.

Temizlik Hizmetleri

61-
İlçemize bağlı 12 köyde çöp toplanmasına ücreti karşılığında 08.10.2019 tarihinde Belediyemizce başlanmıştır. 6 aylık ücreti peşin alınmaktadır. Köylerimizde çöp toplama faaliyeti önümüzdeki yıllarda da devam edecektir. Haftanın 7 günü ilçemizde çöpler toplanmaktadır.

62-
Mayıs-Eylül ayları arasında her akşam haşere ve böcek ilaçlama çalışmaları yapılmaktadır. Çalışmalarımız devam edecektir.

63-
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelen yardım ile 66 adet Konteyner, 17 adet dış mekan yunus tipi çöp kutusu, 5 takım sıfır atık kutusu alınmıştır.

64-
Çöp depolama alanındaki çöpler serilerek üzeri toprakla kapatıldı. Çöplüğün kötü görünümü ortadan kaldırıldı. Toplanan çöpler 2021 yılından başlayarak Çevre Hizmetleri Birliğine  naklini yapıyoruz. Ücretini alıyoruz. Vahşi çöp stoklamasına son verilmiştir.

65-
Birliğinin çöpü alması için Bunker yapıldı. Mevsim nedeniyle etrafına perde yapılamamıştır. 2021 yılında tamamlanarak çöpler Çevre Hizmetleri Birliği tarafından alınacaktır.

Yayla Hizmetleri

66-
Çevre kirliliğini gidermek ve halk sağlığının korunması amacıyla yaylada kanalizasyon çalışmaları tamamlandı. Toplam 2,5 km kanalizasyon hattı döşendi. Stoklama fosseptik kuyusuna yapılıyor.

67-
Çöp konteynerleri konuldu.

68-
Yaylaya ilanların duyulması için ilan cihazı ve hoparlör takıldı.

69-
Yapılmaz denilen Kurşunlu Devlet Karayolundan Yaylaya ulaşımı sağlayan stabilize olan yaklaşık 2500 metre yol alınan hibe bitümle salt asfalt yapılmıştır. Amacımız hayvan üreticilerimizi teşvik etmek, ulaşımı rahatlatmaktır.

70-
Hayvan sulama göletlerimizden; Kavaklı göl, Kurugöl, Ahlat ve Meydan gölleri temizlenmiş, talep üzerine yaylaya 1 adet yeni göl yapılmıştır. Bu işler hayvancılıkla uğraşan ailelerle müşterek yapılmıştır.

Ulaşım Hizmetleri

71-
Göreve geldiğimizde yerleşim yerlerinin uzaklıkları düşünülerek, halkımızın rahatı için ilçe içerisinde toplu taşıma hizmetlerine başlanılmıştır. Covid-19 salgını nedeniyle ara verildi. Seferler başlayacaktır.
Tam bilet 1,25 TL - Öğrenci 0,25 TL'dir.

72-
Toplu taşıma seferlerinin başlaması ile görülen noksanlığın giderilmesi için; 6 adet otobüs durağı yaptırdık. Nüfusun yoğun olduğu yerlere montajı yapıldı.

73-
Dini bayramlarda yolcu taşıması ücretsizdir.

Genel Hizmetler

74-
İlçemiz nüfusu göreve geldiğimizde 2100 idi. Her yıl ikamet taşıması gayretiyle 2019 Aralık ayı sonunda 2301’e, 2020 yılı aralık ayı sonunda 2538’e çıkartılmıştır. Nedeni de; belediyelerin vergi gelirlerinden aldığı pay nüfusa göre her ay dağıtımı yapılmaktadır. Geliri olmayan belediyemizin gelirini artırmaktır. Tüm hemşerilerimize duyarlılığı için teşekkürlerimizi iletiyoruz.

75-
İlçemiz girişindeki "İlçemize Hoş Geldiniz", "Güle Güle" ve Logo ışıklandırma çalışmalarını yaptık.

76-
İlçemiz merkezinde bulunan Şehit Kara Pilot Ütğm. Erdem mut parkı girişine ışıklandırma çalışması yapıldı.

77-
Korgun İlkokuluna Şehidimiz Komiser Veysel Çirişlioğlu'nun ismi yoğun gayretlerimiz sonucunda verilmiştir.

78-
Belediyemiz her zaman olduğu gibi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de kadınları unutmadı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle ilçemizdeki kadınlarımıza 750 karanfil dağıttık. Tıp bayramı nedeniyle ilçemizde ki sağlık personelimize gül dağıtımı yapılmıştır.

79-
Belediyemiz hizmet binasının tabelasına Türkiye Cumhuriyeti'nin baş harfleri olan T.C. ibaresi eklenmiştir.

80-
Belediyemiz hizmet binası girişine ışıklı anlamlı “Atatürk Köşesi” yaptırılmıştır.

81-
Göreve geldiğimizde konutlarda içmesuyu abonelerine zorunlu akıllı sayaç uygulaması vardı. Yakınmalar ve talepler değerlendirilerek; isteyen aboneler konutlarda akıllı saat, isteyen manuel saat taktırmaları serbest bırakılmıştır. Ancak; resmi kurumlar, işyerleri, inşaat içmesuyu abonelerine akıllı saat takılması zorunludur.

82-
Mevcut ilan sistemine ek olarak 7 adet anons alıcı cihazı ve 9 adet hoparlör montajı yapılmıştır.

83-
Belediye hizmet binası iç kısmının bakımları yapıldı. Daha önce toplu olarak çalışan personeller birimlere ayrılarak, ayrı odalar tahsis edildi. Odalara yeni büro malzemeleri alındı.

84-
Belediyemizin mali imkanları, gelir ve giderleri ile bütçe imkanları değerlendirilerek çalışanlar arasındaki ücret dengesini sağlamak amacıyla işçilerimizi mağdur etmeyecek şekilde ücret ve sosyal haklarda Belediye-İş Sendikası ile kadrolu işçiler ve şirket çalışanlarını kapsayan sözleşme yapılmıştır. Örneğin şirket işçisi 2760 lira maaş alırken, 3900 lira maaş almaya başladı. İkramiye ödemelerinde ise 10 yevmiye alırken 40 yevmiyeye çıkarıldı. Toplamda %30 oranında zam yapılmıştır.

Fen Ve İmar Çalışmaları

85-
18. Madde uygulamasıyla Doğu ve Uludağ mahallelerinde toplamda 40 hektar alan imara açılmıştır.  Açılamayan yollar sebebiyle Doğu Mahallesinde 40 dönümlük alan 18. Madde (Parselasyon) Tescil İşlemlerine başlandı. Halkımıza hizmet sunmak adına ve şehirciliğin oluşması açısından 4,5 km içmesuyu ve kanalizasyon şebeke hattı çalışmaları tamamlanmıştır.

86-
Mesire Alanı arkasındaki yoldan, yukarı kışlaya kadar olan kadastro yolu açılmıştır.

87-
Söğütlü mevkii Mesire Alanı yeri 7 Dönüm yeşil alan olarak, Eski Makine Parkı ve Korgu’nun girişinde bulunan arsa ile eski sağlık ocağının arkasındaki Belediyemize ait arsalar TOKİ ile yapılan görüşmeler sonunca Gelişme Konut Alanı olarak İmar Plan Değişikliği yapılmıştır.

88-
Söğütlü çayının 300 metrelik kısmı ve Yıllardır yapılamayan, Oluk mevkisinde dere ıslahı yapılmıştır.

89-
Kurşunlu-Korgun bağlantı Devlet Karayolunda çalışmalar devam ediyor. İncegeliş kısmına hem Kurşunlu Belediye Başkanımız, hemde ben tünel yapımı girişimlerimiz bulunmaktadır. Yazı yazdık. 15. Bölge Müdürümüz, Genel Müdürlüğümüzce değerlendirme aşamasında olduğunu söyledi. 2021 yılında yolun yapımına ilçemizden de başlanması planlanıyor. Kurşunlu-Korgun Devlet karayolunun tamamlanması ile hem Organize Sanayi Bölgesi hemde ilçemize hareket getireceği gibi, yaklaşık 6-8 km yol kısalmaktadır. Karayollarınca 2021 yılında ödenek gelirse hem Korgun çevre yolu hemde Kesecik’ten itibaren Çankırı’ya kadar ki 15 Temmuz Şehitler Caddesi sıcak asfalt yapılacağı ifade edilmektedir. Korgun çevre yolu kamulaştırma işlemlerine de başlanacaktır. Bilgiler 15. Karayolları müdüründen alınmıştır.

90-
2. Etap TOKİ Konutlarının doğusundaki (alt tarafındaki) yayaların kullandığı cadde açılmıştır. Merdivene kadar olan kısmında aydınlatması yaptırılmıştır.

91-
Uludağ Mahallesi Tepe Sokağın devamında ki mevcut imar planımızda var olan bağlantı yolu açılmıştır.

92-
Büyük Mahalle Divrit - Oymaağaç - Söğütlü Kümeevlerini birbirine bağlayan kadastro yolu ölçümleri yapılarak yapım çalışmaları tamamlandı.

93-
Tehlike arz eden eski yapılar tespit edildi. Sahipleri veya varisleri tarafından yıkılmaktadır.

94-
2019 yılında 6 adet İnşaat Ruhsatı, 6 adet İskan Ruhsatı ve 4 adet İşyeri Açma Ruhsatı verilmiştir.

95-
2020 yılında 5 adet İnşaat Ruhsatı, 7 adet İskan Ruhsatı ve 8 adet İşyeri Açma Ruhsatı verilmiştir.

Kuran Kursu Ve Camiler

96-
Müftülük ve Cami Derneklerimizden gelen talepler değerlendirilerek; Ertuğrul Gazi Camisinin avlusuna 600 m2 kilit parke verilmiştir. Dernek tarafından da döşemesi gerçekleştirildi.

97-
Camilerimiz güzel kokması için Cuma günleri gül suyu yapılmaktadır.

98-
Kuran kursu ve camilere ait WC'ler ve bahçeleri her gün temizlenmektedir.

99-
Müftülükten gelen talepler değerlendirilerek; Kuran kursu ve camiler için ayni yardım yapılmaktadır.

100-
Belediyemiz ve Fatih Cami Yaşatma Derneği işbirliğiyle 200 metrelik çevre duvarı yapım çalışması tamamlanmıştır.

101-
Ilıcakaşı Kuran Kursunun yan tarafına taş duvar ördürüldü.

102-
4-6 yaş Halime Hatun kuran kursu bahçesine çocuk parkı yapıldı.

Organize Sanayi Bölgesi

103-
1.800,000 m2 alanı kapsayan 800.000 m2'lik 1. kısım altyapısı bitmiş.

104-
Faal 23 Fabrika ve 1073 İstihdam çalışanı vardır.

105-
Halen 36 işletme bulunmakta, faal 23, gayri faal 6, faaliyet hazırlık -  inşaat aşamasında 2 ve proje etüt aşamasında 5 adet fabrika bulunmaktadır.

106-
İlçemizde kurulan Organize Sanayi Bölgesinde alt ve üst yapısı bitmiş, arıtması olan içme ve kullanma su sorunu bulunmayan, doğalgazı bulunan ilimizde tek sanayi bölgesidir.

107-
Organize Sanayi Bölgesinde elektriğin sanayiciler tarafından daha ucuz kullanmaları açısından Elektrik trafosu kurulması çalışmaları sonuçlandı. İmar planı çalışmaları başlatıldı. Plan çalışmaları tamamlanması sonrasında yer teslimi TEAŞ’a yapılarak ihalesi yapılacaktır. Acil Eylem yatırım programında yapılması gerçekleşecek, görüşmelerimizde edindiğimiz bilgilere göre 3 veya 4 ay içerisinde ihale aşamasına gelecektir. Maliyeti 35 milyon lira.

108-
Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan işletmelerin talepleri müdürlükle müşterek hareket ederek; girişimler yapılmaktadır. Alternatif fabrikaların getirilmesi görüşmelerimizi de zaman zaman yapıyoruz.

Bakanlıklardan Yatırım Ve Yardım Taleplerimiz

* Çevre Şehircilik Bakanlığından “Çevre Kirliliğinin Giderilmesi” için 400.000,00 TL yardım talebi.

* DSİ 52. Şube Müdürlüğü ve İl Özel İdaresinden Mantarlık Mevkiine Yeni Gölet Yapım talebi.

* DSİ 52. Şube Müdürlüğünden “Arazi Toplulaştırma” Talebi, Öz çayının yapım talebi ve Dere Islahı hakkında çalışmalarımız devam etmektedir.

* Sağlık Bakanlığından ilçemize belediyemiz imar planı içerisinde bulunan ve belediyemize ait Yakabağ Mevkiine 150 dönümlük sahaya Şehir Hastanesi talebi.

* Enerjisa Dağıtım A.Ş. Belediye ve okul caddesi aydınlatmasının şebekesini yeraltına alınması talebi.

* Gençlik ve Spor Bakanlığından basketbol ve voleybol sahası için karşılıksız yardım.

2021 Yılında Satın Alınan Araç Ve Ekipmanları

*Çevre Şehircilik Bakanlığından 1 adet çöp aracı maliyeti 417.000,00 TL,

1 adet yol süpürme makinası,

1 adet kar kürüme bıçağı,

1 adet tuzlama makinası,


Kamyona tamper yapılması siparişleri verilmiştir.

2021 Yılı Hedeflerimiz

*İçmesuyu şebekesi çalışmasıyla bozulan cadde ve sokakların parke ve bordür taşların yapımına ağırlık vererek, 2021 yılında inşallah bitireceğiz.

*Sentetik Futbol Sahasının bitirilmesi,

*İçmesu şebekesinin tamamlanması,

*Çobanoğlu deresinden içmesuyu getirilmesi çalışmalarının başlanması,

*2 adet çocuk parkı yapımı, mevcut çocuk parklarının bakım ve onarımlarının yaptırılması,

*Öz çayı ve Değirmenönü çayına 2 taraflı kavak fidanı dikimi yapılması,

*2 köprü yapacağız. Köprüler eski değirmen önü ile öz çayına yapılacaktır. Demirleri satın alınmıştır.

*Eski Sağlık Ocağı yeri ile Yeni Sağlık Ocağı Yerinin takas işlemlerinin tamamlanması.

Personel Sayımız

Memur: 6 kişi

Kadrolu işçi: 6 kişi


Sözleşmeli: 2 kişi

Şirket İşçisi: 14 kişi

Mevsimlik İşçi: 2 kişi

Toplam: 30 kişi

Personel Giderleri 

2019 yılı: 1.746.451,65 TL

2020 yılı: 2.221.496,99 TL

Yatırım Giderleri

2019 yılı: 1.215.400 TL

2020 yılı: 1.114.600 TL

2021 yılı: Bugün itibariyle 319.852 TL

Bütçemiz

Gerçekleşen Bütçe:

2019 =>Gelir: 3.378.822 TL, Gider: 3.625.134 TL

2020=>Gelir: 4.458.848 TL, Gider: 4.018.879 TL

2021=> Gelir: 5.000.000,00 TL, Gider: 5.000.000,00 TL

Hiçbir kuruma ve piyasaya borcumuz yoktur.” 
  
306 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIMIZ
İMAR PLANI


KAMU HİZMET STANDARTLARI

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI AYDINLATMA METNİ
SOKAK HAYVANLARI İHBARI