BELEDİYEMİZE BORCU OLAN VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE !

   Kamuoyunda Torba Yasası olarak bilinen ve Cumhuriyet tarihinin en geniş kapsamlı mali af yasası niteliğindeki, 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 25.02.2011 tarih ve 1. Mükerrer 27858 Sayılı Resmi Gazete yayınlanmış ve Kanunun belediyelerle ilgili bölümleri yayımı tarihinde yürürlüğe girmiştir.

   Bu Kanun kapsamında yapılandırmaya, Belediyemizin Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, İlan ve Reklam Vergisi Su, Kira alacakları girmektedir. Ana paralardan herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Vergi cezaları ve gecikme zamları yapılandırma kapsamına alınarak, gecikme zammı yerine TEFE/ÜFE oranları uygulanmaktadır. Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın 31.05.2011 tarihine kadar Belediyemiz Tahsilat Veznesine başvurmaları gerekmektedir. Söz konusu kanun gereğince, vatandaşlarımız Belediyemize olan borçlarını yapılandırıp peşin ödeyebilecekleri gibi 6, 9, 12, 18 eşit taksite böldürerek de ödeyebileceklerdir.  

     Borçlarını taksitlendiren vatandaşlarımız iki ay üst üste taksitlerini ödemezler ise yapılandırılması bozularak alacak eski haline dönüşecektir. Bu durum göz önünde bulundurularak vatandaşlarımızın kanundan tam anlamıyla istifade edebilmeleri için, taksitlerini seçmiş oldukları taksitlendirme tarihlerinde eksiksiz olarak ödemeleri gerekmektedir.


    Yapılandırmaya; 31.12.2010 (bu tarih dahil) tarihine kadar ödenecek olan alacaklar dahil edilmektedir. Bu tarihe kadar İlan ve Reklam Vergisi ve Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi bildirimi ve beyanında bulunmayanlar dahil edilmektedir.

Vatandaşlarımıza önemle duyurulur!

  
3593 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIMIZ
İMAR PLANI


KAMU HİZMET STANDARTLARI

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI AYDINLATMA METNİ
SOKAK HAYVANLARI İHBARI